ITčko rozumie aj mobilným zariadeniam. Zákazníkom spravujeme aj celé siete telefónov a tabletov, pospájaných do virtuálnych sietí pre priamy prístup do firmy a bezpečný prístup na internet.

Pozrite si 3 málo známe funkcie pre komfortnejšiu prácu s Androidom. Väčšina funguje aj na Android tabletoch, niekedy však len v 4G verzii.

Rýchlosť animácií

Ak sa vám váš telefón zdá pomalý, je možné, že je to kvôli množstvu aplikácií, ktoré ste do neho počas jeho života nainštalovali. Alebo len zostarol a spomalil sa, nestačí na najnovšie verzie Android operačného systému. Mame pre vás jeden tip na jeho zrýchlenie.

Najskôr je potrebné zapnúť vývojárske možnosti. V nastaveniach nájdeme informácie o zariadení. Vyhľadáme riadok, kde sa nachádza číslo zostavy a poklikáme po ňom 7 krát. V nastaveniach sa nám zobrazia vývojárske možnosti s množstvom nastavení.

Nás budú zaujímať v časti kresba tri položky. Škála animácii okna, škála animácií prechodu a mierka trvania animátora. Tieto všetky majú nastavenú animačnú stupnicu na 1x.

Ak ju však vypneme, telefón bude rýchlejší a baterka nám vydrží o čosi dlhšie. Avšak prechody medzi oknami v niektorých aplikáciách, alebo častiach menu nebudú také plynulé.

Vysoká faktúra za mobilné dáta

V dnešnom svete smart telefónov robíme všetko cez nášho vreckového pomocníka. Či už je to instant messenger, Facebook alebo dokonca telefonovanie cez internet.

Naše telefóny sú non stop pripojené na internet a nebudeme asi veľmi klamať, keď povieme, že si občas žijú vlastným životom. Synchronizujú sa nám maily, prichádzajú nám správy, aktualizujú sa nám aplikácie. Toto všetko má za následok stiahnutie značného množstva dát. Kedysi nám stačil program s 10 MB dát mesačne 🙂 Dnes to stačí sotva na aktualizáciu jednej aplikácie.

Na konci mesiaca nám príde faktúra a my nevieme prečo je taká vysoká a kde sme stiahli toľko dát.

V časti nastavenia/pripojenia nájdeme využitie dát. Zapnite si pre istotu okrem monitorovania dát aj dátový limit.

Upozornenie o prekročení limitu väčšinou odignorujeme, ale akonáhle nám prestane ísť internet, rýchlo si uvedomíme prečo je to tak. Tento limit sa dá samozrejme kedykoľvek zmeniť.

Stratený Android telefón

Určite sa vám aspoň raz stalo, že ste si svoj chytrý telefón nevedeli nájsť. Či už ste narýchlo odišli z práce, z návštevy alebo kaviarne.

Ako vám však po hodine váš miláčik ani raz nezapípal, či nezazvonil, začali ste sa cítiť neisto a prehádzali ste celú kabelku, pozreli sa dva kráť do každého vrecka, ale márne. Ste si viac než istý, že ste si ho ráno zobrali z nabíjačky, ale… kdeže som ho len nechal.

Keďže váš telefón je celkom inteligentný, mame pre vás riešenie. A je vcelku jednoduché.

Stačí vám na to aplikácia od spoločnosti Google, ktorá je dokonca v niektorých Android zariadeniach predinštalovaná. Z Google Play obchodu si stiahnite aplikáciu Správca zariadenia Android a povoľte mu prístup k vášmu zariadeniu. Prípadné zakázanie, alebo povolenie sledovania polohy vášho zariadenia môžete zmeniť v menu Nastavenia/Ďalšie/Zabezpečenie/Správcovia zariadenia Android

Ak sa vám to najbližšie stane, stačí vám navštíviť najbližšieho suseda, či kolegu a otvoriť stránku https://www.google.com/android/devicemanager a na nej sa prihlásiť tým istým google kontom, aké používate v telefóne. Následne uvidíte mapu s kruhom, kde sa nachádza vaše zariadenie.

Na diaľku ho môžete prezváňať, uzamknúť, alebo dokonca cely vymazať.

 

Stratený Android na mape